NAVA ȘCOALĂ "MIRCEA" - COMANDANȚI

  • Comandor August G.T. ROMAN
    16.01.1939 - 01.04.1941;
  • Căpitan Gheorghe Gustav DRÂMBĂ
    01.04.1941 - 01.10.1943 și
    02.09.1944 - 05.09.1944
    (Lt. comandor);
  • Locotenent Constantin CHIRIAC
    01.10.1943 - 02.09.1944;
  • Căpitan comandor Iosif BIACIU - 1946;
  • Locotenent comandor Ioan STOIAN
    27.05.1946 - 09.1948;
  • Căpitan Nicolae MILU
    09.1948 - 05.1952;
  • Comandor Ioan GHEORGHE
    05.1952 - 30.09.1955;
  • Comandor Alexandru HÂRJAN
    01.01.1965 - 19.09.1973;
  • Comandor Petre ZAMFIR
    05.04.1965 - 25.02.1966; (desemnat la comandă
    pe timpul marșului Constanța - Hamburg
    );
  • Comandor Eugen ISPAS
    19.09.1973 - 08.09.1977;
  • Comandor Dan I. STĂICULESCU
    15.08.1978 - 05.03.1990;
  • Comandor Dinu Sorin PAMPARĂU
    05.03.1990 - 10.08.2006
  • Locotenent comandor Gabriel MOISE
    2006 -